Лекари от медицинския център Шааре Зедек в Йерусалим отстранили животозастрашаващ тумор от мозъка на дете, след като на тумора заочнали да му растат коса и зъби. Инцидентът се случва, когато израелска двойка завела момченцето си на преглед, след като забелязали необичайна бучка на главата му преди месец.
След извършване на множество компютърни сканирания д-р Лена Черков, педиатричен неврорадиолог в детската болница Wilf в Йерусалим, установили, че в мозъка на детето има образувание, което представлява сериозна заплаха за живота му.
Кой е проектът, който обещава безсмъртие на хората (СНИМКА)
„Реагирахме много бързо, защото видяхме натиска върху мозъчния ствол и натрупването на течности, които със сигурност биха могли да бъдат животозастрашаващи“, казва д-р Густаво Райз, директор на отделението по детска неврохирургия на Шааре Зедек към Неврологичния институт Хелмсли , който идентифицира тумора като тератом, пред Zenger News.

Тератомът е вид тумор на зародишни клетки, който може да съдържа развити тъкани като коса, зъби, мускули и кости. За щастие се оказа, че туморът е доброкачествен, което означава, че веднъж отстранен, е малко вероятно да расте отново, докато злокачествените тумори понякога се връщат.
Странната връзка между тарантулите и жабите
Лекарите осъзнали, че тумора оказва значителен натиск върху мозъка на детето и трябва да се насрочи операция възможно най-скоро. Райз и неговият екип от старши хирурзи незабавно оперирали момчето и след часове на интензивна и сложна операция успешно отстранили тумора с помощта на най-новите технологии. Екипът бил изненадан, след като забеляза, че туморът е съставен от фетални остатъци като коса, тъкан и зъби.