Транссексуалната дъщеря на милиардера Илон Мъск се готви да му нанесе тежък удар.
Тя подаде молба за промяна на името си в съответствие с нейната нова полова идентичност. Щерката на предприемача заяви, че вече не иска да бъде свързвана с биологичния си баща по никакъв начин.
Искането за промяна на името ѝ и нов акт за раждане бяха подадени във Върховния съд на окръг Лос Анджелис в Санта Моника през април тази година.
Ксавие Александър Мъск, който наскоро навърши 18 години, поиска промяна в признаването на пола от мъж на жена и промяна на името, според съдебните документи, предава PlainSite.org.
Разкриха плановете на Мъск за Twitter

Майката на транссексуалното момиче е Джъстин Уилсън. Тя и Илон Мъск се разведоха през 2008 г.
До момента не е ясно каква е причината за разрива в отношенията между Мъск и дъщеря му. Нито адвокатът на Мъск, нито медийният офис на Tesla отговориха незабавно на искане за коментар от Ройтерс.
Припомняме, че наскоро Мъск каза, че подкрепя Републиканската партия, чиито избрани представители подкрепиха поредица от закони, ограничаващи правата на транссексуалните в щатите.
„Аз абсолютно подкрепям транссексуалността, но всички тези смени на идентичността са естетически кошмари“, написа Мъск в Twitter през 2020 г.
Не е ясно дали именно това е провокирало дъщеря му да пожелае да скъса всички връзки с него. Според абонатите в мрежата именно това изказване на Мъск е довело до разкол в отношенията им. Те смятат, че милиардерът е бил твърде краен и дъщеря му не е реагирала добре на това.