По отношение на радиуса, най-голямата звезда днес е UY Scuti, гигантски червен обект, светещ в съзвездието Scutum. Разположен на 9500 светлинни години от Земята, UY Scuti се състои от водород, хелий и по-тежки елементи, подобни на химическия състав на Слънцето.
Историята зад създаването на първия Rolls-Royce и неговите чудатости (СНИМКИ)
Тази звезда обаче има диаметър 1708 пъти по-голям от този на Слънцето. Според Epoch Times диаметърът на UY Scuti е близо 1,2 милиарда км, докато дължината на обиколката е 7,5 милиарда км. Човек се нуждае от 950 години, за да облети звездата с търговски самолет.

Дори светлината отнема 6 часа и 55 минути, за да се придвижи около UY Scuti. Ако замени Слънцето, повърхността на UY Scuti ще бъде в орбитата на Юпитер, а Сатурн и Земята ще бъдат погълнати от звездата. С гигантски размер и тегло от 20-40 пъти Слънцето, UY Scuti има плътност на газа от 7 × 10⁻⁶ kg/m³, което е милиард пъти по-малко плътно от водата.
На теория, ако е възможно в достатъчно голям резервоар за вода, планетата ще се появи. UY Scuti може да притежава най-големия размер на вселената, но не и в горната част на тома. Шампионът по маса във Вселената е звездата R136a1, разположена в Големия Магеланов облак, на 165 000 светлинни години от Земята.
R136a1 също има атмосфера, състояща се от водород, хелий и по-тежки елементи. Неговият радиус е 35 пъти по-голям от Слънцето, но има 265 пъти по-голяма маса. Според учените тази звезда е загубила маса с 55 слънца за 1,5 милиона години съществуване. R136a1 е по-малко стабилен тип звезда. Има синя атмосфера и излъчва супер силни слънчеви ветрове, движещи се с 2600 km/s.