Катар прогнозира проблеми с недвижимите имоти след края на Световното първенство в неделя. Това съобщава Bloomberg.
В подготовката за състезанието в инфраструктурата на страната са инвестирани над 300 милиарда долара. След края на това първенство обаче експерти предполагат, че недвижимите имоти, хотелиерството, както и производството на храни и напитки ще бъдат в уязвима позиция, тъй като населението ще има нужда от време, за да овладее нови мощности.
Роналдиньо прогнозира финала на световното първенство в Катар
Преди Мондиала в Катар поскъпнаха жилищата. Общо 60 000 апартамента са отдадени под наем на фенове. През октомври наемната цена се е увеличила с 20-30 процента. Cushman & Wakefield прогнозира, че след рязкото покачване през първото тримесечие на 2023 г. пазарът ще види забележим спад в представянето.

Преди началото на световното по футбол стана известно, че състезанието може да бъде опасно за околната среда заради големия разход на вода за поддръжката на стадионите. Според изчисленията, за подготовката на всеки стадион са били необходими поне 10 000 литра вода на ден.
Превод и редакция: TRENDY NEWS