Думите могат да направят много повече, отколкото повечето хора си мислят. С помощта на някои фрази можем да се програмираме за успех, късмет, постигане на цели. Анестетолог разказва какви положителни нагласи трябва да имате и да си повтаряте по-често.
Психолозите отдавна са доказали влиянието на различни видове нагласи върху човек. Именно с него често се свързва самопрограмирането – явление, когато някой се кодира за определени задачи. Всеки от нас може да повлияе на живота си по този начин. При различни обстоятелства можем да програмираме както положителни, така и отрицателни събития и всичко, което казваме, наистина може да промени нашата реалност.
Много е важно какви емоции влагаме в определени думи. Положителното самопрограмиране може да повлияе положително не само на самите нас, но и помага да предадем правилните модели на поведение на нашите деца, роднини и приятели.

Ето списък на тези думи, които има смисъл да се произнасят по-често.
„МОГА ВСИЧКО“, „МОГА ДА СЕ СПРАВЯ С ВСИЧКО“
Много често казваме „Аз съм загубеняк“, „Не ставам за нищо“, „Не мога да го направя“. Тези нагласи трябва да бъдат заменени с положителни, например „Ще успея“ или „дори и да се проваля, ще натрупам опит“.
Важно е нашият мозък да осъзнае, че винаги има алтернатива. Когато мислено си обещаваме, че ще спечелим, ще спечелим или ще постигнем желания резултат, без да произнасяме никакви условия, ние сами си поставяме граници.
Психиката ни обаче е устроена така, че колкото повече ограничения усеща, толкова по-малко човек има желание да направи нещо.
Ето защо си струва да имате опцията „в резерв“ и да я произнесете. Кажете „Мога да се справя с всичко, а ако не мога, тогава ще използвам натрупаните знания като опит“ или „всеки от нас се движи по свой начин, аз също вървя по своя път и имам пълното право да Направи го.“
„ПАРИТЕ ИДВАТ ЛЕСНО ПРИ МЕН, ЗАЩОТО ЗАСЛУЖАВАМ ПАРИТЕ, ЗА КОИТО МЕЧТАЯ“
Казвайки тази положителна фраза на себе си, ние създаваме сценария за богатство. Този израз също ни помага да осъзнаем своята стойност и да разберем собствената си важност.
„ДОВОЛЕН СЪМ ОТ СЕБЕ СИ“, „ПРИЕМАМ СЕ ТАКЪВ, КАКЪВТО СЪМ“
Фразите, насочени към това, че човек е в добро настроение, наистина работят. Често търсим нещо в себе си, постоянно сме недоволни от нещо в себе си и също можем да страдаме от това. Следователно, когато казваме фрази като „Доволен съм от себе си“, „Доволен съм от себе си, дори и да имам недостатъци“, тогава по този начин си даваме разрешение да бъдем себе си, да живеем собствения си живот и да не се адаптираме към чуждо мнение.

„МОГА ВСИЧКО“
Човек, който буквално записва този израз „на гърба на главата си“, първо, постоянно ще се стреми към най-доброто и второ, ще вярва в себе си. Благодарение на тази вяра той ще може сам да изгради живота си – такъв, какъвто иска да го види.
„ВСИЧКО ВЪРВИ КЪМ ДОБРО“
Често оправдаваме някои негативни точки с тези изрази. Ако обаче започнем да възприемаме някои неуспехи не като провал, а като необходимо преживяване, да заемаме позицията „ще ми се отрази добре“ или „наистина ще бъде по-добре за мен“, то това ще повлияе положително на усещането ни за себе си, нашия живот, върху резултатите от това, което правим.
Струва си не само да се говори, но и да се живее позитивно
Възможно ли е да се научите да „филтрирате“ речта си, така че броят на отрицателните думи да намалява и броят на положителните думи да се увеличава? Да, разбира се, но за това всеки от нас трябва постоянно да следи какво казва и да замени всички негативи с положителни изрази.
Като цяло имаме културен код, който съдържа доста негативизъм. Много хора, живеещи в Русия и страните от ОНД, наистина мислят по различен начин от жителите, например на Съединените щати, където има истински култ към позитивното мислене. Съветвам ви просто да започнете да следвате определена парадигма: винаги, не само в речта, избирайте по-положително отношение към различни ситуации, които ни се случват.
Превод и редакция: TRENDY NEWS