Що се отнася до развлекателния бизнес, методите за създаване на филми и телевизионни предавания са се трансформирали отвъд най-смелите ни мечти. Докато бюджетът на филма, който е стотици милиони долари, се превръща в обичайно число в индустрията, това не било така преди 20 години.
През 1997 г. Джеймс Камерън създава това, което станало най-скъпият филм в историята – „Титаник“! Филмът, в който участват не кой да е, а актьорите, спечелили Оскар, Кейт Уинслет и Леонардо ди Каприо, имал огромен бюджет от 200 милиона долара! Това е първият филм, който струва толкова много.
Странната връзка между тарантулите и жабите
Не след дълго Джеймс Камерън счупи собствения си рекорд през 2010 г. с „Аватар“. Въпреки че филмът струва доста пари, се оказва, че филмът е по-скъп от самия кораб! „Титаник“ излиза през 1997 г. и веднага се превръща в един от най-големите филми в историята! Филмът спечелил 2,2 милиарда долара в световен мащаб и счупил редица рекорди, включително като един от най-скъпите филми, правени някога.

Джеймс Камерън, сценаристът и режисьорът на филма, похарчил колосалните 200 милиона долара за самия филм и това е преди всякакви маркетингови разходи. Това белязало „Титаник“ като най-скъпия филм в историята, рекорд, който те държали повече от десетилетие! Въпреки че филми като „Карибски пирати“, „Отмъстителите“ и „Човекът-паяк“ надминали рекорда на „Титаник“, 200 милиона долара за филм от 90-те са доста шокиращи!
Бездомник намери 10000$ и ги върна
Създаването на филма не само струвало „ръка и крак“, но всъщност било по-скъпо да се направи филмът, отколкото да се направи истинският кораб Титаник от 1912 г. Според редица източници действителният кораб е струвал 7,5 милиона щатски долара по време на строителството си, което се е състояло между 1910 и 1912 г. Титаник е проектиран Томас Андрюс, който е изобразен от Виктор Джоузеф Гарбър във филма. Като се има предвид, че изграждането му е струвало 7,5 милиона долара преди повече от 100 години, днес това ще достигне около 400 милиона долара! Филмът най-вероятно щеше да струва по-малко днес, отколкото през 90-те години, с това колко напреднаха нашите технологии.