Игpaчĸи и стоки от Китай ca нaй-чecтo cpeщaнaтa ĸaтeгopия пpoдyĸти, зa ĸoитo имa пoдaдeни cигнaли зa oпacни cтoĸи. Toвa пoĸaзвa пocлeдният дoĸлaд нa Eвpoпeйcĸaтa ĸoмиcия, бaзиpaн нa peгиcтaциитe в cиcтeмaтa зa пpeдoтвpaтявaнe или oгpaничaвaнe нa пpoдaжбaтa нa oпacни пpoдyĸти нa пaзapa, т. нap. „cиcтeмa зa бъpз oбмeн нa инфopмaция“.
Играчките, моторните превозни средства и козметиката са сред най-докладваните опасни продукти. Има ръст при играчките и спад при превозните средства, казва основателят на платформата „Ние потребителите“ Габриела Руменова.
Рисковете от тези опасни стоки са най-вече химически или риск от нараняване или задушаване.
Сред най-многобройните сигнали в България са електронните цигари с течности. Обикновено липсва важна информация за продукта.

Директивата на ЕС за безопасност на играчките забранява производството на много вредни химикали, но пренебрегва други. Понякога в тези играчки се откриват и ограничени вещества, тъй като рециклиращите предприятия могат законно да търгуват с пластмаса, съдържаща по-високи концентрации от първичния материал.
Съществуват доказателства, че някои рециклиращи предприятия продават и пластмаса за играчки, съдържаща забранени вещества. Някои производители нарушават закона, като продават играчки със законни вещества в незаконни концентрации. Промишлеността трябва да предоставя данни за безопасност за повечето химикали, преди да бъдат използвани, докато всички пластмаси са освободени от това законово изискване. Производителите не са задължени да етикетират съставките на играчките.
Европейското бюро за околна среда е най-голямата мрежа от екологични НПО в блока. Днес то стартира кампания за повишаване на обществената осведоменост, за да подчертае токсичността на играчките и необходимостта от етикетиране.