Дълголетието и нуждата от него е много философска тема. Някои го виждат като благодат, възможност да прекарат повече време с близките си и да опознаят повече от наследниците си. Други пък обратното – за тях е удължаване на страданието. Безспорният факт си остава един – то е било търсено през хилядолетията. Без знаечение какви са ритуалите, нуждите за това и дори прибягване до черни практики и алхимия. Но кой обаче е най-старият човек в света?
Доскоро това беше Кейн Танака. Тя е родена в малко японско село на втори януари 1903-та година. Тогава Япония все ощ ее империя. Кейн се смята за най-старият човек в света от 22 юли 2018-та година. Също така е най-старият жител на япония в историята и вторият в световната история.

През дълголетието си, тя успява да преживее множество тежки заболявания. Сред тях е дори рак на панкряса, когато е на 45. през 2006-та се разболява от колоректален рак и е оперирана на 103. Мечтата на японката е била да живее до 120-годишна възраст, за да засвидетелствува вярата си в Бог, семейството ѝ, надеждата и т.н. Това обаче не се случва.
На 19 април 2022-ра, Танака почина от старост. Това се случи в болниза в югозападния град Фукуока. За смъртта ѝ беше съобщено от японската обществена телевизия NHK.

Кой е най-старият човек сега?
След смъртта на Кейн, титлата се заема от Сестра Андре. Тя е френска монахиня и носи рожденото име Лусил Рандон. Родена е на 11 февруари през далечната 1904-та година. Сега тя живее в старчески дом в Тулон. Заради възрастта ѝ вече е напълно сляпа.
Какво е Скандинавският валутен съюз?
Въпреки че сега не вижда и се придвижва в инвалидна количка, когато тя е била по-млада, се е грижила за старите хора. Интересното е, че дори тогава, хората по старческите домове са били по-стари от нея. За интервю пред CBC сестра Андре Казва, че хората трябва да си помагад и да се обичат, а не да се мразят. Според най-старият човек, ако споделяхме тези ценности, нещата щяха да бъдат по-добри.
