Една от най-големите пародии в българската история, вероятно е тази, че българинът, подписал смъртната присъда на Васил Левски, после става депутат. Та, както виждате, политиката е мръсна работа, както са казали хората, от „време онуй“. Всъщност, това е един от най-срамните факти в българската ни история. През 1879-та година, Иванчо Хаджипенчович бива избран за депутат в Учредителното събрание. Това е същият българин, който е издал смъртната присъда на Левски. Тогава, за да не разгневи останалите, сменя феса си с калпак и маха турските ордени от сетрето си.
Тодор Нейков – един от най-талантливите български пълководци
Tова поставя подписа на българина под две ключови места в историята ни. Едното е срам – под присъдата на Васил Левски, а второто – под Търновската конституция. Той получава възможността за първото, защото по образование е юрист, завършил право в Париж. На него е възложена асимилаторската политика, като за това той създава смесените турско-български училища, чиято основна цел е претопяване на българщината. А българинът, без капка срам, започва да действа по издадената му заповед от Мидхад паша.
Заради това си покварено спрямо българския народ начинание, той е извикан в Истанбул, където се издига още повече в кариерата си. Назначен е в две основни за империята институции – Държавния съвет и Върховния съд. Това прави широко негативно впечатление на българските революционери като Ботев. Той е и този, който издава съществуването на БРЦК на везир Махмуд Недим.

Той пристига заедно със Саиб паша и Шекир бей в София, където се провежда делата срещу Левски и други бунтовници. На 14 декември 1872-ра издава смъртната присъда на Димитър Общи, на 14 януари 1873-та, Левски е пратен на бесилото. След извоюването на свободата ни, той става политик. През 1879-та успява да спечели изборите за Учредителното събрание.